Zdieľať

 

 

ŠKOLSKÝ ROK 2019/2020


 

 

Slávnostná rozlúčka predškolákov

 

,,Trochu mi je smutno, trochu veselo,
trochu mi je smelo, trochu nesmelo.
Chvíľu budem taký, ryba ani rak,
už nie malý škôlkar a ešte nie žiak."

   Posledný deň školského roku 2019/2020 patril našim predškolákom, ktorí sa lúčili s materskou školou. Z malých detičiek, čo občas aj so slzami v očiach kráčali ráno do materskej školy, sa za pár rokov stali veľkí predškoláci, čo od septembra budú kráčať do školy s novými taškami na chrbte. Brány našej materskej školy opúšťa 16 nádejných prváčikov, s ktorými sme spoločne prežívali krásne, bezstarostné obdobie, plné hier, zábav, radosti a pohody. Tento školský rok určite v nás zanechá veľkú stopu, veď bol veľmi zvláštny a aj ťažký, no ustáli sme ho. Podarilo sa nám aj nacvičiť krátky program ako poďakovanie nie len pre pani učiteľky, ale aj pre rodičov. Predškoláci prebrali Osvedčenie o absolvovaní predprimárneho vzdelania z rúk p. riaditeľky Mgr.J. Hercegovej, ktorá nás potešila s milým príhovorom.  S predškolákmi sa osobne rozlúčil aj p. starosta J. Matej a poprial deťom veľa skvelých zážitkov a rodičom radosť zo svojich šikovných detí. Dostalo sa nám aj milého uznania a poďakovania od rodičov v podaní pani I.Juhászovej.                                                                                                                                                  Akáže by to bola rozlúčka bez sladkej dobroty, ktorú pre svoje deti pripravili ich obetaví rodičia. A nie len to, ale aj veľmi milé prekvapenie – skákací hrad a cukrovú vatu, Deti po oficialitách sa hneď rozbehli von a tešili sa prekvapenia.

Chcem vysloviť poďakovanie Vám milí rodičia, že ste boli trpezliví, ústretoví a mali záujem o spoluprácu. Veľmi si ceníme komunikáciu s Vami a ochotu pomôcť. Využite čas prázdnin na malé zastavenie a hrajte sa, smejte sa so svojimi deťmi.

Na záver mi zostáva popriať Vám milé deti a milí rodičia, v mene celého kolektívu MŠ, príjemné prežitie letných prázdnin, veľa slnečných dní a aby ste v septembri vykročili tou správnou nohou do veľkej školy.

 

 

 

TEBE MAMIČKA

 

 

,,Za Tvoju nehu mamička,

za Tvoju veľkú lásku,

za starosť, bozky na líčka,

za každú pribudnutú vrásku,

na Tvojej tvári, na dlaniach,

čo zrobené sú celé,

nech táto malá básnička,

tlmočí vďaky naše."

 

Každí vie,že druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok si Deň matiek pripomenieme v nedeľu 10. mája. A okrem iného aj netradične, bez vystúpenia, bez našich detičiek. No my vieme, že Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú.  Preto im chceme vyjadriť  našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili!

Ďakujeme všetkým mamám za ich lásku a obetavosť.

Krásny DEŃ MATIEK našim maminkám želá kolektív MŠ :)

 

 

 

 

AJ DOMA PRACUJEME

 

Milé deti a milí rodičia.

Keďže sme už mesiac doma, a nemôžeme sa stretnúť osobne, som rada, že komunikujeme ďalej cez sociálne siete. Naše pani učiteľky komunikujú s vami a vy pomocou vašich rodičov snami. Som rada, že spolupracujete a posielate nám aj fotodokumentáciu vašej práce. Fotky, ktoré mi poslali vaši rodičia som sa snažila stiahnuť, no nie všetko sa podarilo,  prikladám do galérie. Veľmi sa mi páči, ako pekne pracujete v tomto obmedzenom režime a verte, že by sme boli najradšej keby sme už boli späť v našej milej MŠ. Myslím, že hovorím za všetky pani učiteľky, ale aj za tety kuchárky či tety upratovačky že nám ,,veľmi chýbate“.

ŽELÁME VÁM KRÁSNE VEĽKONOČNÉ SVIATKY :) .

Motýliky

Lienky

Včielky

 

 

 

KARNEVAL

 

Čo sa to stalo s detičkami v našej materskej škole? Všetky sa premenili na princezné, víly, motýliky, lienky, spidermanov, batmanov, pirátov, šerifov a rôzne zvieratká. Iste ste to už uhádli. Ak nie tak vám prezradíme. To preto, lebo sme mali v škôlke karneval. A tak sme sa v maskách od rána do obeda hrali, tancovali, súťažili, zabávali a hostili. Bolo nám všetkým veselo, bola ozaj super nálada. Nechýbalo ani bohaté a sladké pohostenie. Každá maska bola krásna a jedinečná a preto patrí  všetkým rodičom jedno veľké ĎAKUJEM. Už teraz sa tešíme na ďalší karneval.

 

HRY NA SNEHU

 

Konečne napadol sneh, tak sme to rýchlo využili a vybehli na dvor postaviť snehuliakov, urobiť stopy a len tak pohrať sa v snehu.


 

 

AJ V ŠKÔLKE BOL JEŽIŠKO

 

 
Dnes 7.1.2020 sme nastúpili do škôlky po vianočných sviatkoch. Deti čakalo milé prekvapenie. Kedže boli veľmi dobré, tak im Ježiško doniesol darčeky  pod stromček aj do škôlky.  Novým hračkám sa veľmi potešili a slúbili, že budú na nich dávať pozor, aby sa mohli s nimi dlho hrať.

 

Touto cestou sa chceme poďakovať rodičom triedy MOTÝLIKOV a triedy LIENOK,  ktorí z vlastnej iniciatívy zakúpili hračky a kostýmy na vystúpenia a  s láskou ich  darovali deťom spomínaných tried.

 

ZAVÍTAL K NÁM MIKULÁŠ, ANJELIK A AJ ČERT

 

Dnes naše deti prišli do škôlky s rozžiarenými očkami. Veď predsa dnes príde Mikuláš! Už len meno Mikuláš má čarovnú moc, ktorou dokáže rozžiariť oči i dušu azda všetkých detí. Mikuláš medzi deti zavítal aj so svojimi nerozlučnými spoločníkmi, anjelom a čertom.
A aké by to boli mikulášske radovánky bez sladkostí ? Dobrosrdečný deduško nám samozrejme aj tento rok doniesol plný kôš sladkých dobrôt. Spoločne s anjelom i čertom rozdali deťom balíčky, za čo sa im naše deti poďakovali pesničkou či básničkou. Za odmenu ho deti pozvali na vystúpenie do kultúrneho domu. Pri odchode im Mikuláš sľúbil, že ich príde pozrieť spolu s anjelom a čertom.

A dočkali sme sa aj večerného vystúpenia. Deti sa tešili, ako sa poďakujú Mikulášovi za všetky dobroty, ktoré od neho dostali. Musíme uznať, že to dali na jednotku s hviezdičkou :)

 

 

Medzinárodný deň nevidomých

 

 

13.11. je Medzinárodný deň nevidomých.Vvyhlásila ho Svetová únia nevidiacich (WBU) v roku 1964. Európsky regionálny výbor Svetovej rady pre blaho slepcov na návrh Francúzky Guilly d'Herbemontovej zaviedol bielu palicu ako výhradné označenie pre nevidiacich vo všetkých krajinách. Biela palica, symbol slepoty a slabozrakosti, umožňuje postihnutým pohybovať sa samostatne na verejnom priestranstve.

 

Aj my v našej škôlke sme si pripomenuli tento deň. Porozprávali sme sa, ako treba pomôcť takýmto ľuďom napríklad pri prechode pre chodcov, v obchode, v bežnom živote. Deti si vyskúšali, ako sa ťažko žije bez zraku.

 

 

 

Šarkaniáda

 

Prišiel dlho očakávaný deň, naša Šarkaniáda. Deti sa veľmi tešili, doma s rodičmi si vyrobili nádherné šarkany, ktoré sme si mali púšťať na školskom dvore. Hoci nám počasie veľmi neprialo, napriek tomu sme využili krátky čas keď nepršalo, veru prevetrali sme tie krásne šarkany a aj sme ich pofotili. Teraz nám zdobia našu chodbu. 

 

Jesenná turistická vychádzka

 


V krásny slnečný októbrový deň sme sa stredná a staršia veková trieda vybrali na jesennú turistickú vychádzku. Vybrali sme sa oveľa skôr, aby sme všetko postíhali, pretože cestou sme ešte stihli zaspievať starým rodičom, ktorých sme mali na plánovanej trase. Vybrali sme sa smerom okolo kaštiela, popri hlavnej ceste a vyšli sme sa pozrieť na bývalý hroznový sad - teraz je to poľnohospodárske pole, z ktorého je krásny výhľad na jeseňou zafarbené Ožďany. Porozprávali sme si čo vidíme, trošku sme si oddýchli a občerstvili sa, a pobrali sa na obedík. Aj na sladkú odmenu, ktorú vždy dostaneme od starých rodičov, ktorých potešíme pesničkami. Bc. Vargová Ivona

 

Mesiac úcty k starším

 

Babička, babička Ty si najlepšia.

Buchtička od Teba, je tá najsladšia.

Keď ma držíš za rúčku,

pošepkám Ti potíšku,

Babička, babička Ty si najlepšia.

 

Deduško, deduško si môj celý svet.

Lepšieho deduška na môj veru niet.

Keď ma držíš za rúčku,

pošepkám Ti potíšku.

Deduško, deduško  si môj celý svet.

 

Aj tento rok sa deti nevedeli dočkať mesiaca október, ktorý je čarovný nie len preto, že je jeseň, ale aj preto, že je to mesiac úcty k starším. Deti s pani učiteľkami chodia k starým rodičom s pesničkovým pozdravom. Dňa 11.10. v sále kultúrneho domu vystúpili s pesničkami a  tančekmi pre babku a dedka. Starí rodičia mali veru aj slzičky v očiach. Za krásne vystúpenie dostali aj sladkú odmenu :) .

 

Svetový deň mlieka v školách

 

Dňa 25.9. sme si v našej škôlke pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. Pani učiteľky pripravili pre deti prezentáciu ako a odkiaľ máme mlieko, a tak isto aj rôzne aktivity. Pani kuchárky nám na dnes pripravili rôzne dobroty z mlieka. A detičky vytvorili krásne plagáty. 

 

Aladinová čarovná lampa

 

 V piatok 13.9. sme pre našich predškolákov pripravili prekvapenie a zobrali sme ich do divadla. Divadlo Clipperton z Banskej Bystrice nám predviedlo svoje predstavenie Aladin. Herci sa svojej úlohy zhostili na výbornú, nechýbal smiech a zábava. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo a čo je veľmi dôležité odniesli si z neho aj ponaučenie. Celou cestou do škôlky sa rozprávali o čarovnej lampe a rozmýšľali o tom čo by si priali, keby ju mali.

Zdieľať