Zdieľať


 

ŠKOLSKÝ ROK 2021/2022

 

Predstavenie Stará dievka a čert

 

V pondelok 23. mája sme sa zúčastnili na predstavení Stará dievka a čert. Predstavenie bolo zábavné, deťom sa veľmi páčilo a veľa sa nasmiali. A ako veľmi sa im páčilo a ako sa zabávali si môžete pozrieť na priložených fotografiách.

 

Deň matiek

 

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Hoci si tento rok v kalendári  ,,Deň matiek" pripomenieme v nedeľu 8. mája,  my v  našej obci sme si pripomenuli 9.mája, teda v pondelok podvečer. Po príhovore pána starostu obce, vystúpili deti z materskej školy a potom žiaci zo základnej školy s krátkym, ale o to vzácnejším programom, do ktorého každé dieťa či žiak dal kúsok svojho srdca.            

 

Vieme, že byť mamou,  je najkrajšie poslanie v živote každej ženy.  Toto poslanie je krásne a náročné zároveň. Deň matiek je však špeciálny čas povedať našim mamám, ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú. Aj naše deti sa pokúsili s básničkami, tančekmi a pesničkami vyjadriť Vám - maminkám ich vďačnosť za všetko, čo pre nich robíte.

 

Ďakujeme všetkým mamám, mamičkám za ich lásku a obetavosť :).

 

 

Stavanie mája

 

S príchodom mája, mesiaca lásky, prichádza k nám aj dávny zvyk stavania májov, ktoré sú symbolom príchodu jari, znovu sa obnovujúcej prírody a lásky.Stavanie májov v predvečer prvomájovej noci bolo zvykom takmer u všetkých národov. Mládenci  niesli máje  v slávnostnom sprievode po dedine za spevu starodávnych obradných piesní ospevujúcich tvorivú silu prírody a pri tanci prejavujúcom radosť z víťazstva jari nad zimou.

Aj v našej obci stavanie mája prebehlo tradične 30. apríla pred budovou obecného úradu. Po príhovore pána starostu obce Jána Mateja vystúpili s krátkym programom  deti z materskej školy a žiaci  základnej školy. Za  sprievod na heligónke ďakujeme oteckovi pánovi Šulákovi.

 

 

 

Deň Zeme

Tak ako každý rok, aj tento rok sme si pripomenuli dôležitý deň - Deň Zeme. Porozprávali sme sa o dôležitosti ochrany prírody a našej Zeme. Pripravili sme si rôzne aktivity, vyrobili plagáty a spoločne sme si vyskúšali triediť "odpad". V priebehu vychádzky sme dbali na čistotu našej dediny a nájdené smeti sme pozbierali a vyhodili. 

 

 

Svetový deň vody

 

Dňa 22. 03. 2022 sme si pripomenuli Svetový deň vody. Porozprávali sme sa o tom, prečo je voda dôležitá, vysvetlili sme si kolobeh vody v prírode a pozreli sme si krátku rozprávku "O kvapke". Na záver si každá trieda vyrobila plagát.

 

Karneval


Stredu (09. 02.) sa naša MŠ premenila na triedy plné karnevalových masiek. V každej triede MŠ sa tak ako každý rok uskutočnil KARNEVAL. Všetky masky sa do sýtosti zabávali, súťažili, spievali aj tancovali. Na záver nám tety kuchárky pripravili malé občerstvenie, ktoré našim karnevalovým maskám veľmi chutilo. Ako sme sa zabávali a na aké masky sme sa v MŠ premenili si môžete pozrieť na priložených fotografiách.


 

Deň materských škôl

Významný deň pre materské školy 04.11. sme si pripomenuli aj my v našej MŠ. S deťmi sme si porozprávali históriu vzniku materských škôl, pozreli sme si krátky príbeh o MŠ a vypočuli hymnu materských škôl. Stihli sme si nakresliť našu vysnívanú MŠ, postaviť ju z kociek a vyrobiť plagát. 

 

 

Halloween

Posledný októbrový piatok sa trieda Včielok premenila na triedu plnú "strašidiel". Deti si do MŠ priniesli halloweenske masky a výborne sme sa spolu zabavili. Po prehliadke halloweenskych masiek sme si zatancovali a ako nám bolo dobre si môžete pozrieť na priložených fotkách.

 

Šarkaniáda

V mesiaci október sa v našej MŠ rozlietali šarkany, ktoré si vyrobili deti spolu s rodičmi. Spolu so šarkanmi sme sa vybehali na školskom dvore a urobili sme si z nich pestrofarebnú výstavku. Pozrite sa ako sme sa výborne zabávali.

 

Medzinárodný deň školských knižníc

Tak ako každý rok v októbri, aj tento rok sme si v októbri pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc. Porozprávali sme sa o tom, prečo sú pre nás knihy dôležité, ako nás môžu zaujať, potešiť a veľa nového naučiť. Vyrobili sme si čitateľské preukazy a vyskúšali ako sa pozičiavajú knihy v knižniciach. Poprezerali sme si rôzne knihy a porozprávali sa o tom, čo nás v nich zaujalo. Zábavnými aktivitami sme sa snažili podporiť vzťah detí ku knihám a vzbudiť v nich záujem o knihy.

 

Deň mlieka v našej škôlke

 

V našej škôlke sme si 29. 09. pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. S deťmi sme sa porozprávali o ceste mlieka až k nášmu stolu, vyrobili sme si plagáty a deti si vyskúšali aj dojenie kravičky. A že sa im to veľmi páčilo si môžete pozrieť na fotkách.

 

 

  

 

 

Jesenná turistická vychádzka

 

 

 

September v našej MŠ

 

V septembri sa otvorili brány našej MŠ. Niektoré deti prichádzali s obavami, niektoré s úsmevom a plné očakávaní. Rýchlo si však zvykli a aj slzičky rýchlo vyschli a do škôlky chodia s radosťou. Mesiac september bol plný rôznych aktivít a okrem Mezinárodného dňa mieru (21.09.), Svetového dňa srdca (26.09.) sme boli aj na jesennej turistickej vychádzke.

 

Deň bielej palice

Aj tento rok sme si pripomenuli Deň bielej palice (15.10.). Porozprávali sme sa s deťmi prečo je tento deň dôležitý, prostredníctvom aktivít si vyskúšali aké by bolo náročné nič nevidieť aj ako týmto ľuďom pomôcť. 

 

 Svetový deň umývania rúk

V piatok 15.10. sme si pripomenuli aj Svetový deň umývania rúk. Ako sa hovorí, čistota je základ života a aj aktivity spojené s týmto dňom sa niesli v tomto duchu. Porozprávali sme sa prečo je dôležité umývať si ruky, aby nám bacily a vírusy nespôsobili choroby. Deti si poriadne poumývali ruky mydlom a vodou, tiež si umývali ruky na pesničku, čo sa im veľmi páčilo.

 


 Týždeň zdravej výživy

 Svetový deň zdravej výživy si každoročne pripomíname 16.10. a pri tejto príležitosti sme od 11.10 do 15. 10. mali v našej MŠ týždeň zdravej výživy. Zdravá výživa je pre nás veľmi dôležitá, pretože ovplyvňuje naše zdravie. Tety kuchárky nám celý týždeň varili zdravé jedlá, my sme sa porozprávali o význame a dôležitosti zdravej výživy pre naše telo a zdravie. Vyrobili sme si plagát aj taniere s ovocím a zleninou a tiež sme si pripravili ochutnávku ovocia a zeleniny. A ako nás to bavilo a ako nám chutilo si môžete pozrieť na fotkách.

 

 Medzinárodný deň stromov

Stromy sú pre nás veľmi dôležité a preto sme si 20.10. pripomenuli Medzinárodný deň stromov. Porozprávali sme sa o dôležitosti stromov pre život človeka aj živočíchov, vyrábali sme si plagáty aj farebné stromy z papiera. Na našom školskom dvore si všetky triedy - Motýliky, Lienky aj Včielky zasadili stromček o ktorý sa budeme s radosťou starať. Za darované stromčeky by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať pánovi Kurákovi. Deti z nich majú veľkú radosť a ako im išlo sadenie si môžete pozrieť na priložených fotkách.


Zdieľať