Zdieľať


 

ŠKOLSKÝ ROK 2020/2021

 

Deň matiek

 

Je tu druhá májová nedeľa. Deň, ktorý je venovaný krásnemu sviatku .Sviatku, kedy si pripomíname dôležitého človeka. Človeka, ktorého všetci nosíme v srdci. Človeka, ktorý nás sprevádza po celý život. Dnešok patrí všetkým mamám. MAMA je slovo kratučké, láskavé, milé. Slovo, ktoré sa naučí každé batoľa vysloviť ako prvé. Je ospievané v poézii a navždy zachované v každom srdci. MAMA to je láska sama, mamina láska je najväčšia na svete.

Milé mamy, mamky, maminky dnešný deň je príležitosťou poďakovať Vám za všetku úprimnú lásku, nehu , nekonečnú trpezlivosť a obetavosť. Ďakujeme ;) K.Janíčková

 

 

Deň Zeme

 

 

Deň Zeme 22.4. je Svetovým dňom a vaše detičky si pripomenuli tento deň v MŠ. Problém znečistenia našej planéty im nie je ľahostajný, práve naopak. Tak sme sa rozhodli tento sviatok osláviť tým, že vyčistili okolie, v ktorom žijú a aspoň malým dobrým skutkom sa pokúsili pomôcť našej planéte. Naučili sme sa triediť odpad, ukázali sme si rôzne obalové materiály - táto aktivita sa im veľmi páčila. Všetci by sme sa mali nielen tento deň, ale aj počas celého roka správať ku našej planéte ohľaduplne a chrániť ju. Má veľký význam učiť to už malinké detičky a ísť im vzorom. Všetkých musime za dnešnú šikovnosť pochváliť :). K.Janíčková

Motýliky :)

 Lienky :)

Včielky :)

 

 

 

Karneval

 

Konečne prišiel dlho očakávaný deň pre naše detičky - karneval. Celá škôlka sa odela do čarovných masiek. Mohli sme tu vidieť prekrásne víly, rôzne rozprávkové a fantazijné bytosti. Nie len pani učiteľky, ale aj rodičia mali práce ponad hlavy, aby pre svoje deti vyrobili, alebo v tejto situácii zohnali, tú najkrajšiu masku. Detičky sa nám predviedli, porozprávali kto sú. Ďakujeme rodičom, ktorí poslali aj fajnoty pre deti. Ozaj si pochutili. A že aké krásne rosprávkové bytosti tu boli pozrite si fotky. :)

 

Pečenie medovníčkov

 

Tento rok je tak trocha zvláštny, no my v našej materskej škole sme si tento výnimočný čas nedali pokaziť. S našimi malými pomocníkmi sme si upiekli medovníčky, ktoré sme si aj ozdobili. Chytili sme aj vianočného kapra, posedeli pri vianočnom stromčeku a zaspievali si krásne vianočné koledy či pesničky. Nakrútili sme aj krátke video, ktoré sme poslali do triednych skupín. Je to taká malá náhrada za neuskutočnené vystúpenie v kultúrnom dome, ktoré by sme za  iných okolností hravo zvládli. Nezostáva nám nič iné, ako zaželať:

,,Nech vianočný zvonček šťastím Vám zvoní,
nech vianočný čas v lásku sa zmení,
a tak krásne ako sa hviezda ligoce,
tak nádherné a tajomné Vám prajeme Vianoce."

 

 

Mikuláš

Ako by to vypadalo, keby tento rok neprišiel Mikuláš do našej materskej školy. Jasné že prišiel, hoci musel dodržať všetky nevyhnutné bezpečnostné a hygienické podmienky, no s radosťou sme ho privítali. Prišiel aj s anjelikom. Ako Mikuláš sám povedal v našej škôlke máme len dobré detičky, tak čerta nechal doma. Deti sa veľmi tešili, aj mu zaspievali, zarecitovali a pripravili mu aj krásne kresbičky, za čo sa im Mikuláš odvďačil sladkými balíčkami. Na záver sme sa pofotili, aby sme mali spomienku. Keď odchádzal sľúbil, že o rok príde zas.

 

 

Svetový deň umývania rúk

 

15.10.2020 - Svetový deň umývania rúk. Tento deň má v dnešnej dobe obvzlášť dôležitú úlohu. Správne umývanie rúk sme si precvičili spolu v našej MŠ. Vieme, že si rúčky treba niekoľkokrát umyť denne a to dôkladne, aby sme zničili bacily a vírusy. A že to naše deti vedia prefektne, pozrite si na fotkách. :)

 

 

Deň bielej palice

 

 

Deň bielej palice padol tento rok na 15. októbra. Pri príležitosti tohto dňa sme sa porozprávali, ako sa žije ľuďom, ktorí buď nemajú zrak od narodenia, alebo nejakým nešťastím prišli oň. Aby sme to ako tak pochopili, aké je to ťažké, vyskúšali sme si to na vlastnej koži. Deti sami priznali, že je to ozaj ťažké a vyhodnotili, že takýmto ľuďom treba pomáhať.   

 

 

Deň starých rodičov

 

 

"Poviem vám to celkom skrátka:

Babička je kamarátka.

Taký koláč- makovník,

neupečie veru nik.

A môj dedko? Nemá chyby!

Naučil ma chytať ryby,

zatĺcť klinec, kopať futbal,

- môjho dedka by som nedal!"

11. októbra sme si pripomenuli DEŇ STARÝCH RODIČOV. Ďakujeme im za ich nezištnú  lásku, za ich pozornosť, obetavosť. Hoci tento rok sme im nemohli odniesť pesničkový pozdrav, a ani sme im nemohli spoločne zaspievať a zarecitovať v kultúrnom dome čo nám je veľmi ľúto. Ale oni vedia, že ich veľmi ľúbime. Na znak našej lásky  sme im vyrobili takéto krásne pozdravy.

 


 

 

Svetový deň úsmevu

 

Svetový deň úsmevu sme oslávili ako ináč s úsmevom. Veľa sme sa porozprávali o emóciách. Aký je úsmev dôležitý aj u nás v škôlke, aby sme sa tu všetci dobre cítili. Vyrobili sme si smajlíkov a usmiali sme sa na kamarátov. Veď už aj my vieme, že úsmev je ako dar :)

 

 

Svetový deň mlieka v školách

 

30.9. bol -  Svetový deň mlieka v školách. Keďže my sme v ten deň v škôlke neboli, tak sme si tento deň pripomenuli o deň skôr. Porozprávali sme o mlieku, mliečnych výrobkoch. Prečo je potrebné piť mliečko. Na obed nám pani kuchárky uvarili fajné halušky so syrom a smotanou. Urobili sme aj krásne plagáty.

 

 

Medzinárodný deň mieru

 

Dnes 21.9. pri príležitosti Medzinárodného dňa mieru sme si v TRIEDE MOTÝLIKOV vyrobili takýto krásny plagát. Porozprávali sme sa o mieri a potrebe lásky medzi ľuďmi, aby sme mohli všetci na Zemi žiť v pokoji. Bc. V. Markotánová

 

 

Späť do škôlky

 

,,Maličkí škôlkári, keď ráno vstali do škôlky sa hneď ponáhľali. V tej našej škôlke je dobre, veselo. Komu by sa do nej chodiť nechcelo. Kresliť, spievať, recitovať, na dvore sa pohrať. Potom rýchlo do postieľky, rozprávky nám prečítajú naše pani učiteľky. "

Začal sa nový školský rok, otovrili sa brány škôl. Niektorí s úsmevom a rodosťou bežali do škôlky, niektorí s menšími obavami. Veď vkročiť prvýkrát do škôlky je ako vystúpiť po prvý raz na mesiac. Pre tie deti, ktoré išli po prvý krát do škôlky je to niečo neznáme. No ostatní už vedia, že škôlka je jedno veľké dobrodružstvo, ktoré nie je a nebude vždy jednoduché zdolať. Som ale presvedčená, že s pomocou pani učiteliek  to deti určite zvládnu. Prajem vám úspešný začiatok školského roka, aby ste si našli veľa kamarátov a radi sem chodili.

Pripájam aj niekoľko fotiek, ako nám je dobre v našej škôlke :)

 

"Poviem vám to celkom skrátka: Babička je kamarátka. Taký koláč- makovník, neupečie veru nik. A môj dedko? Nemá chyby! Naučil ma chytať ryby, zatĺcť klinec, kopať futbal,- môjho dedka by som nedal!"

V októbri si pripomíname deň starých rodičov. Ďakujeme im za lásku a vyrobili sme pre nich darček<img src="file:///C:\Users\RIADIT~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.png" alt="

Je tu druhá májová nedeľa <img src="https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6f/1/16/1f337.png" alt="

Zdieľať