Zdieľať

vojna


8. mája si jednotlivé štáty Starého kontinentu – Európy pravidelne pripomínajú ukončenie druhej svetovej vojny. Nemecké velenie podpísalo bezpodmienečnú kapituláciu do rúk všetkých Spojencov, vrátane ZSSR krátko pred polnocou 8. mája 1945. Platnosť mala nadobudnúť od 23:01 stredoeurópskeho času. V tej dobe bol na území hlavného mesta ZSSR v Moskve už iný deň - 9. máj. Na počesť ukončenia druhej svetovej vojny bol 9. máj 1945 pomenovaný ako Deň víťazstva nad fašizmom. Valné zhromaždenie OSN dňa 22. novembra 2004 vyhlásilo oba dni, 8. a 9. máj, za Dni spomienok a zmierenia na počesť všetkých, čo zomreli v čase druhej svetovej vojny.

V roku 2020 si svet pripomína 75. výročie víťazstva nad fašizmom a nacizmom. 75 rokov, za každý rok jedna sviečka. Dokážeme aj my zapáliť 75 sviečok za každý slobodný rok?
Pripravili sme si Vás výzvu. Zapáľ 8. mája na počesť Dňa víťazstva nad fašizmom sviečku a jej foto pošli na e-mailovú adresu - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Skús to stihnúť do 22.00 večer. Uvidíme, či dokážeme zapáliť sviečku za každý rok!

 

  

 

Zdieľať