Zdieľať

Image00001

Kam na strednú školu? Odpoveď na túto otázku ponúkla Burza informácií v Rimavskej Sobote, ktorá sa konala 21. novembra v kultúrnom dome v Rimavskej Sobote. Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Rimavskej Sobote na toto stretnutie pozval 11 stredných škôl z okresu Rimavská Sobota a ďalších 13 stredných škôl z Banskej Bystrice, Banskej Štiavnice, Brezna, Lučenca, Poltára, Tornale a Zvolena. Aj na tohtoročnej burze získali naši deviataci potrebné informácie a poradenstvo o možnostiach ďalšieho štúdia a vzdelávania.

Z pera našich deviatačiek:
Miška:
„Stredná škola , ktorá ma najviac zaujala? Ja som mala už predtým ako tak prehľad kam by som chcela ísť a teraz sa mi to len potvrdilo. Rozmýšľala som o gymnáziu v RS a to hlavne z toho dôvodu, že plánujem ísť na výšku a chcela by som pracovať ako psychiatrička. Moje rozhodnutie sa mi len viac potvrdilo, lebo som zistila aké možnosti gymnázium ponúka, krúžky, aktivity a atď. A hlavne aj, akí sú tam učitelia a či je učivo ťažké."
Klaudi:
„Dnes na burze stredných škôl ma zaujalo viacero škôl. Najviac ma zaujala Stredná zdravotnícka škola Lučenec a chcela by som na nej študovať ďalšie 4 roky. Už som sa definitívne rozhodla pre ňu. Druhá škola, ktorá sa mi zapáčila je Obchodná akadémia RS , a preto by som si dala druhú prihlášku na ňu. Ak by som bola lepšia vo fyzike a matematike, tak by som premýšľala aj nad gymplom v RS."

Mgr. Katarína Kiráľová 

Fotogaléria 

Zdieľať