Zdieľať

Image00041

„ Čáry - máry fuk, abrakadabra " . Takýmito slovami sme pomáhali „kúzliť" Mgr. Michalovi Figurovi pri zábavno-vzdelávacom predstavení Kúzelná fyzika. Jednu celú vyučovaciu hodinu žiaci s veľkým záujmom sledovali pásmo experimentov s fyzikálnou podstatou a často neočakávaným dejom (fyzikálne kúzla). Cieľom tohto predstavenia bolo vyvolať záujem detí o fyzikálne deje okolo nás, vnímať fyziku na každom kroku a popularizovať túto krásnu vednú disciplínu ...
Zo zážitkov našich žiakov
Lenka:
„ Páčilo sa mi, že pán Figura mal zmysel pre humor. Z nudnej fyziky spravil zábavnú fyziku. Ešte sa mi páčili experimenty s magnetom, inteligentnou plastelínou a aj s elektrickým prúdom. Dobrý nápad bol, že rozdával nálepky za správnu odpoveď, alebo aj za snahu. Keď predvádzal experimenty, veľmi nás to zaujalo. Na začiatku bola nuda, no tým ako vystupoval a predvádzal rôzne experimenty, tak to bola zábava a dosť sme sa nasmiali a aj mnoho naučili."

Marek:
„Predstavenie bolo plné humoru, bolo tam plno kúzelných experimentov, páčila sa mi inteligentná plastelína, magnetický vlak a svetelný tunel."

Sofia:
„Páčil sa mi hlavne humor pána Figuru, to že si vedel spraviť srandu sám zo seba. Zaujala ma inteligentná plastelína a pokusy s farebnou vodou. Každý prišiel so sklesnutým úsmevom, že: „ Ach zasa fyzika", ale pán Figura dokázal, že fyzika môže byt zábavná a kúzelná. Predstavenie bolo dobre vymyslené, dobré bolo aj to, že vyvolával žiakov a aj ich odmenil nálepkou.

Lea:
„ Na prednáške Kúzelná fyzika sa mi páčilo, že prednášateľ vtipkoval, robil zaujímavé pokusy, ako stále behal hore-dolu, ako sa vyjadroval a že rozdával nálepky."

Katka:
„ Na prednáške o tom, že fyzika je čarovná, sa mi páčilo to, ako pán Figura vysvetľoval, experimenty (pokusy), inteligentná plastelína, nálepky a zaujímavé otázky."

Julka:
„ Páčilo sa mi, že predstavenie bolo s humorom a nebolo to také nudné, ako sme si mysleli. Rozprávali sme sa nielen o jednej téme, ale reč bola o viacerých veciach. Zapamätala som si dosť veľa vecí, čo si na normálnej hodine dokopy nič nezapamätám. Na tomto predstavení som pochopila, že fyzika môže byť aj zábavný predmet. Predstavenie ma veľmi bavilo a dúfam, že takýchto predstavení bude viac.

Martin:
„ Najviac ma zaujal pokus magnetické koľajnice. A že fungujú na takom jednoduchom princípe."

Peťa:
Na včerajšom programe sa mi veľmi páčili gyroskop, fontána, inteligentná plastelína........ Bolo super, že všetko bral z humorom. a že sme sa všetci zapájali."

Radka:
Na včerajšom programe Kúzelná fyzika sa mi veľmi páčili magnetické koľajnice. Veľmi sa mi páčili aj veľmi zaujímavé pokusy a pomôcky gyroskop, fontána, inteligentná plastelína...... Bolo super, že všetci boli priateľskí a bolo to zábavné a smiešne.........

Samo:
„ Pán Figura nám prišiel predstaviť to, že aj fyzika môže byť zábavná. Predstavil nám pár pokusov. Najviac sa mi páčil pokus s gyroskopom a princíp magnetického vlaku, ale aj levitácia."

Laco:
„ Páčili sa mi pokusy so zotrvačnou silou a ako nás učil hlásiť sa."

Matej:
„ Včera, 11. 11. 2019, sme sa zúčastnili "akcie" Kúzelná Fyzika (bol som rád, odpadla nám angličtina). Videli sme dosť zaujímavých pokusov, ako napríklad magnetická levitácia, polopriehľadné zrkadlo, nenewtonovská kvapalina, či sila zotrvačnosti. Všetky pokusy nám vysvetľoval Michal Figura. Mal zmysel pre humor, a to tomu dodávalo vyšší level."

Týmto ďakujeme pánovi Figurovi za úžasné vystúpenie a dôkaz, že fyzika je kúzelná.

 Mgr. Katarína Kiráľová

 

 

 Fotogaléria

Zdieľať