Zdieľať

Image00012


V rámci prvej aktivity k Týždňu vedy a techniky sa žiaci 9. ročníka trošku v predstihu, už 10. októbra, zúčastnili programu Cesta na Mesiac, venovanému 50. výročiu pristátia prvých ľudí na inom vesmírnom telese – na Mesiaci. V rimavskosobotskej hvezdárni si v úlohe mesačného stroskotanca otestovali, ako by si vedeli poradiť s obmedzenými technickými - užitočnými i neužitočnými prostriedkami. Potom si pozreli zaujímavý film vytvorený z filmových nahrávok kozmonautov z jednotlivých letov Apollo namierených k Mesiacu a z výstupu prvých ľudí na jeho povrch. V technickej prestávke, spôsobenej výpadkom elektrickej energie, si prezreli Astropark, kde sa nachádzajú rôzne zariadenia, využívajúce energiu Slnka na zohrievanie, sušenie či svietenie.

Deviataci svoje zážitky z návštevy hvezdárne opísali takto:

Dňa 10.10.2019 sme boli vo Hvezdárni v Rimavskej Sobote. Pozerali sme zaujímavý dokumentárny film o ceste na Mesiac. V Astroparku sme videli rôzne nezvyčajné stroje, prístroje a vynálezy. Pani Katarína Kerekešová nám vysvetľovala ako tieto vynálezy fungujú a načo ich používame. Z tohto dňa máme veľmi príjemný a užitočný zážitok, naučili sme sa nových poznatkov, máme nové skúsenosti a vedomosti.

Mgr. Katarína Kiráľová a deviataci

 

  

Fotogaléria 

Zdieľať