Každoročne sa v posledom mesiaci školského roka konajú letné majstrovstva vo viacboji všestrannosti. V tomto školskom roku ZŠ s MŠ Ožďany reprezentovali Martin Bystriansky v kategórií M - 5, Markotánová Barbora v kategórií Ž - 6 a Talán Adrián v M - 6. Všetci na tomto okresnom kole boli úspešní a to, Bystriansky Martin vo svojej kategórií skončil na 3. mieste, Markotánová Barbora taktiež na 3. mieste a Talán na 4. mieste. Všetci si taktiež zabezpečili svojimi výkonmi aj nomináciu na majstrovská Slovenska v tejto súťaži. Tie sa konali dňa 22. 6. 2019 v Rimavskej Sobote na ZŠ Š. M. Daxnera. Naši žiaci nesklamali a vybojovali si krásne umiestnenia. Martin Bystriansky sa umiestnil na 2. mieste v kategórií M - 5 a Adrián Talán na 8. mieste v kategórií M - 6. Táto súťaž ja veľmi náročná, nakoľko za pomerne krátky časový interval musia zvládnuť 6 disciplín. Ide o šplh na tyči do výšky 4,5m, hod 1kg loptou, šprint na 60m, skok do diaľky, vytrvalostný beh na 1000 a 1500m a plávanie - 25 a 50m úsek. Našim žiakom blahoželáme a prajeme im do ďalších rokov ešte významnejšie športové úspechy.

Mgr. Marek Valkučák