Zdieľať

Image00071

Posledný aprílový deň 30.04. sme sa tešili na stavanie "MÁJA". Kedysi v slovanskej kultúre sa máje stavali z dôvodu hojnosti a dostatku plodov a krmiva. Postupne si stavanie mája našlo inú podobu, ktorá symbolizovala zdravie pre všetky dievčatá a ženy z obce. Keďže táto milá tradícia v očiach našej mládeže stále viac upadala do zabudnutia, my sme sa rozhodli, že ju v našej obci oživíme a už druhý rok sme v spolupráci s obecným úradom v sprievode pesničiek, básničiek a tancov postavili spoločný MÁJ. Počasie nám síce neprialo, no napriek všetkému sme sa vzopreli a našu tradíciu sme začali v telocvični. Počasie sa umúdrilo, keď videlo ten krásny program, a dovolilo nám postaviť náš obecný máj. Deti s radosťou uväzovali stuhy na strom, ktorý potom naši hasiči v spolupráci s futbalistami a pracovníkmi obecného úradu postavili. A že je krásny a vysoký pozrite aj na našich fotkách :)

 Mgr. Tünde Kureková

Fotogaléria 

Zdieľať