Zdieľať

Image00034

Na stredu (24.4.2019) po veľkonočných prázdninách sme sa všetci veľmi tešili. Po prvej vyučovacej hodine sme sa vybrali do Rimavskej Soboty.
Žiaci 5. a 6. ročníka absolvovali v Ekorelaxe prednášku pri príležitosti Dňa Zeme o znečisťovaní našej planéty a nevyhnutnosti jej ochrany a zachovania pre ďalšie generácie. Naše deti si mohli zároveň prezrieť miestnu minizoo, kde sa dozvedeli o živote a chove rôznych zvierat (napr. hadov, korytnačiek, pavúkov, hlodavcov či krokodíla).
Prírodovedno–vlastivednú časť exkurzie doplnila prehliadka stálej expozície Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote spojená s pútavou prednáškou o poslaní múzeí. Nezabudli sme si obzrieť ani výnimočné exponáty, napr. z pravekého osídlenia nášho územia, egyptskú múmiu, nábytok z Oždianskeho kaštieľa či národopisnú expozíciu o živote jednoduchých ľudí v našom regióne.
Za zaujímavý deň plný zážitkov a nových vedomostí veľmi pekne ďakujeme našim sprievodcom v Ekorelaxe a v Gemersko-malohontskom múzeu.

 PhDr. Henrieta Bálintová

 Fotogaléria

Zdieľať