Zdieľať

Image00009

 

"Vode bola daná čarovná moc byť miazgou života na Zemi."
                                                                      Leonardo da Vinci                         

Téma celosvetového Dňa vody 2019 má názov „LEAVING NO ONE BEHIND" – čo znamená „NENECHAŤ NIKOHO ZA SEBOU". Svetový deň vody sa zaoberá riešením vodnej krízy, zaoberá sa dôvodmi, prečo toľko ľudí zostalo za nami - tými, čo máme vody dostatok. V súčasnosti totiž žijú milióny ľudí bez možnosti zabezpečiť si dostatok zdravotne vyhovujúcej vody.

Slovensko zatiaľ patrí ku krajinám, ktoré majú relatívny dostatok zdrojov pitnej vody. A to nielen čo sa týka množstva, ale aj jej kvality. Nemusí to však takto zotrvať navždy! Aj u nás, na Slovensku, už pôsobia globálne klimatické zmeny, letá či zimy začínajú byť veľmi divné, lesy sa devastujú, mokrade sa vysušujú... A vody už aj u nás začína byť nedostatok.

Tak ako ovplyvňuje voda každého z nás, ovplyvňujeme ju aj my, spôsobom nášho života. Počúvajme preto vodu, keď nám hovorí - som mocná, som tu od vekov, vo mne si sa zrodil, sprevádzam Ťa celým životom, buď múdry a rešpektuj ma, naše priateľstvo Ti prinesie zdravie a silu, so mnou spoznáš krásu i šťastie!

Fotogaléria 

 

Zdieľať