Zdieľať

Image00001

V piatok, 7. júna 2024, sme sa zúčastnili 20. ročníka prírodovednej súťaže Príroda okolo nás, ktorú organizovala Správa CHKO Cerová vrchovina v spolupráci s obcou Hajnáčka a OÚ Rimavská Sobota. Súťaž, ktorej cieľom je prehĺbiť u detí lásku k prírode a záujem o svoj rodný kraj, prebiehala v atraktívnom prostredí Prírodnej rezervácie Hajnáčskeho hradného vrchu. Zúčastnili sa jej trojčlenné družstvá žiakov 2. stupňa základných škôl z nášho okresu. Odborná náplň súťaže pozostávala z troch hlavných tém:

1. Ochrana prírody na Slovensku - NP a CHKO

2. CHKO Cerová vrchovina - poznávanie bylín, drevín, živočíchov

3. Problematika odpadov

Naše družstvo siedmačiek - Marína Feketeová, Olívia Martinková, Patrícia Penteková obsadilo výborné prvé miesto a získalo putovný pohár. Podporu im poskytovali Andrej Markotán v pozícii náhradníka a pani asistentka Zdenka Vengrinová, ktorá ich na súťaž sprevádzala. Bonusom k víťazstvu bola aj výhra v súťaži o najkrajšie logo pre "Prírodu okolo nás", ktoré namaľovala ôsmačka Liana Hanusová. 

Srdečne všetkým gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. :)

 

Fotogaléria 

Zdieľať