Zdieľať

Image00005

Regionálna autorská literárna súťaž Dobšinského rozprávkový Gemer je už tradičné podujatie venované zachovaniu slovenskej ľudovej rozprávky vo všetkých podobách. Jeho cieľom je formovanie osobnosti a postoja detí a mladých ľudí k posilneniu príslušnosti k tradíciám, k regiónu, iniciovanie mladých začínajúcich autorov k tvorbe rozprávok a v neposlednom rade pripomenutie si P. E. Dobšinského – pedagóga, spisovateľa, básnika, zberateľa a vydavateľa ľudových rozprávok.

Tohto roku sa šťastie usmialo na viacerých. Nesmiernu radosť nám urobili naše žiačky V. ročníka Katka Bukovská a Lujza Mészárosová, ktoré vo svojej kategórii (žiaci 4. – 6. ročníka ZŠ) obsadili vynikajúce 1. a 2. miesto. No a v druhej kategórii (žiaci 7. – 9. ročníka ZŠ) nás milo prekvapila B. Pisárová, ktorá získala druhé miesto. Ostatným bol udelený ďakovný list a vyslovené povzbudenie do ďalšej práce.
Víťazom blahoželáme a prajeme im tvorivého ducha na ich ceste...

Mgr. Ľ. Markotánová

 Fotogaléria

Zdieľať