Zdieľať

Image00001

Okresné kolo XXVI. ročníka literárnej súťaže v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej prózy pod názvom „Timravina studnička" sa uskutočnilo 20. 10. 2023 v Centre voľného času v Rimavskej Sobote. Cieľom a poslaním tejto súťaže je viesť deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej literatúry a podnecovať ich k objavom krásy umeleckého slova. Toto podujatie je každoročne venované slovenskej spisovateľke Božene Slančíkovej-Timrave, ktorej život a dielo sú späté s regiónom Novohrad. Tešíme sa , že v III. kategórií sa môžeme pochváliť tretím miestom, ktoré získala P. Penteková. No a prvé miesto získal Martin Kišáķ, ktorý sa popasoval s dielom Janka Jesenského,a tak postúpil do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v Lučenci. Víťazom gratulujeme a Martinovi držíme palce...

 

Mgr. Ľ. Markotánová

 Fotogaléria 

 

Zdieľať