Zdieľať

Image00005

Fašiangy sú symbolom veselosti, zábavy a hodovania. Také boli fašiangy v minulosti a také by boli aj dnes ...
Naši predkovia nám zanechali vzácne dedičstvo – ľudové tradície a zvyky, na ktorých čaro by sme nemali zabúdať, ale mali by sme sa snažiť o ich uchovávanie a oživovanie. Naša snaha bola aj v tomto období. Na hodine slovenského jazyka a literatúry sme neobišli ani túto tému a s nadšením sme sa pustili do tvorenia masiek počas jarných prázdnin. Vytvárali sme masky, ktoré sú typické pre našu slovenskú kultúru. Všetkým „ďakujem" za snahu a verím, že masky nám priniesli nielen spestrenie vyučovacej hodiny, ale na krátky čas nám potvorili pomyselné zrkadlo minulosti a obohatili naše vnímanie starých a dávnych čias, ktoré tvorili jadro našej kultúry.
Na záver hodiny prebehlo hlasovanie a výsledok je takýto:
1. miesto – Jakub Vrbiňák
2. miesto – Nella Markotánová a Ivana Juhásová
3. miesto – Lukáš Libiak

Nie je dôležité zvíťaziť ale zúčastniť sa!


S pozdravom Vaša pani učiteľka Markotánová.

Fotogaléria 

Zdieľať