Zdieľať

Image00012

Druhý mesiac v roku, druhý týždeň v mesiaci, druhý deň v týždni je Deň bezpečného internetu, ktorý tohto roku pripadá na 9. februára.
Polícia Slovenskej republiky každoročne pri tejto príležitosti pripravuje rôzne preventívne aktivity, avšak tieto sú tohto roku z dôvodu dodržiavania protipandemických opatrení značne obmedzené.
Internet je bohatým zdrojom informácií a ponúka množstvo rôznych benefitov, ale nezabúdajme, že má aj svoje temné stránky, ktoré číhajú na neskúsených používateľov, pričom práve deti sú najzraniteľnejšie. Každý z nás, bez ohľadu na vek, by mal byť opatrný a vyvarovať sa rizikám súvisiacim s používaním internetu.
A práve preto sme si pridali hodinu informatiky, aby sme sa porozprávali, zamysleli ako veľmi sme podľahli čaru internetu a sociálnych sietí, ako ten čas pri „stroji" obmedziť, nezabúdať na priame sociálne kontakty, na prechádzky v prírode a hlavne na čas strávený s rodinkou!


Mgr. Milada Valková

 Fotogaléria 

Zdieľať