karneval

Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide .... Tak ako každý rok tu máme Fašiangy. Fašiangy je obdobie zábav a veselosti, ktoré sa začína od Troch kráľov a trvá až do Popolcovej stredy. Tento rok sa Fašiangy končia 16.februára.
Fašiangy sa považujú za sviatok jedla. Najčastejšie fašiangové jedlá sú: fánky, chrapne, pampúšiky,... Konajú sa zábavy, karnevaly, svadby, fašiangové sprievody, zabíjačky, ... Na koniec Fašiangov si ľudia obliekajú rôzne masky a koniec fašiangového obdobia oslávia fašiangovým sprievodom.
A my sme tento rok pre vás namiesto každoročného obľúbeného karnevalu na konci Fašiangov pripravili súťaž Karneval masiek. Tvojou úlohou je vyrobiť karnevalovú masku z ľahko dostupného materiálu - kartónu. Pre inšpiráciu prikladáme pár fotiek.

Fotografie vyrobených masiek posielajte do utorka 16.2.2021 vrátane (v stredu je už Popolcová streda) na emailové adresy:

Vaše výtvory budú zverejnené na stránke školy na konci prázdninového týždňa. Súťažiť budeme o najkrajšiu masku v štyroch kategóriách – 1. a 2. ročník, 3. a 4. ročník, 5. a 6. ročník, 7.,8.,9. ročník a 9.B trieda. Masky bude hodnotiť hodnotiaca komisia zložená zo žiakov z každej triedy na 2.stupni ZŠ a pani učiteliek/ učiteľov. Výsledky súťaže zverejníme na stránke školy po jarných prázdninách a víťazov odmeníme na konci školského roka.

Mgr. Katarína Kiráľová