Zdieľať

Image00012


Prvý deň letnej školy sprevádzalo upršané počasie, ktorému sme museli prispôsobiť aj naše aktivity. Na chodníku pod strieškou sa našlo vhodné miesto pre realizáciu netradičných hier, ktoré sa u detí stretli s veľkým záujmom. Ich koordináciu preverila najmä postrehová pohybová hra a logické myslenie zase zábavná hra s farebnými pohármi. V dielni sa kreatívne pracovalo s odpadovým materiálom a prírodninami, na chodníku sa kriedami maľovali zaujímavé obrázky. Niektoré zákonnitosti fyziky a chémie sme si objasnili a precvičili experimentmi v prírodovednej učebni (vznášadlo, aktivita zameraná na odhad hmotnosti, meranie hmotnosti, výpočet priemernej hmotnosti tašky (ruksaku), výroba lávovej lampy). Po chutnom obede v školskej jedálni nasledovala zábavná angličtina s lektorom v jazykovej učebni. Počas celého dňa sme dodržiavali pitný režim, pričom chutnú bazovú limonádu sme pili z vlastnoručne ozdobených a označených pohárikov. Príjemne nás osviežil aj šťavnatý melón počas desiatej.

Prvý deň z pohľadu Klaudie:

"Ako bolo v prvý deň? Prišla som do školy a hneď začalo pršať. Asi som zabudla objednať dobré počasie. Ale to nám vôbec neprekážalo, pretože naša skvelá pani učiteľka Valková navrhla, aby sme namaľovali na chodník postrehovú hru, ktorú vraj ešte nikto nezvládol, ale my sme si to skúšali tak dlho, až sme to preskákali celé. Potom naša pani učiteľka dostala nápad nakresliť na chodník logické pohárové hry a to nás zabávalo asi najviac. A poobede bola zábavná angličtina. Bol to super deň a prežili sme ho s našou skvelou pani učiteľkou."

 Fotogaléria 

Zdieľať